Ünye’de alternatif 30 Ağustos programı

Haber Tarih : 29/08/2019
Toplam Okunma : 169

Ünye’de CHP, ADD ve Türkiye Yardımseverler Derneği tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’nci yıl dönümü dolayısıyla alternatif kutlama töreni düzenledi.


Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Türkiye Yardımseverler Derneği Ünye Şubesi tarafından Atatürk Anıtına çelenkler sunuldu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Bu zafer bir destandır

Törende Atatürkçü Düşünce Derneği adına konuşma yapan Mevlüt Öztürk, şunları söyledi; “ Tüm dünyanın adından övgü ile bahsettiği, nesilden nesile emperyalizme karşı direnen bir halkın destanı haline dönüşen 30 Ağustos 1922 Zaferi bizim için; tam bağımsızlığımızın, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin yaratıcısı olmuştur. Bu zafer yalnızca bizim değil; tüm mazlum ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır” dedi.

-“Bu zafer halka onurunu ve bağımsızlığını tekrar kazandırmıştır”-

Bu zafer halka onurunu ve bağımsızlığını tekrar kazandırmıştır diyen Öztürk, konuşmasına şöyle devam etti; “Üzerinden 97 yıl geçmiş olan bu Zafer, Anadolu halkının kararlı duruşu ve fedakârlıkları ile Ulu Önder Mustafa Kemal’in yol göstericiliğinde, üstün bir askeri başarı olmasının yanında; din, dil, ırk ve inanç ayrımı gözetmeden omuz omuza mücadele veren bir halka onurunu ve bağımsızlığını tekrar kazandırmıştır. Onurla, kıvançla yıl dönümünü kutladığımız bu zaferle, tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak sevgisinden, milli değerlerinden asla vazgeçmeyen bir millet olduğumuzun farkındayız. Bu vesileyle şunu da belirtmek isteriz ki, Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bütünlüğünü her zaman koruyacaktır” dedi.

Rahmet ve minnetle anıyoruz

Öztürk, sözlerini şöyle noktaladı; “Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yıldönümünü en içten duygularımızla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : YASEMİN ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:136 Ünye

( Eski Makro Market Karşısı ) - 0 452 323 52 65

Yayın Akışı