Ünye’de belediye otobüsü neden yok?

Haber Tarih : 28/06/2019
Toplam Okunma : 317

Ünye’de özel halk otobüslerinin yanı sıra belediye otobüsünün de hizmet vermesi gerektiği, bu sayede de ücretlerin düşerek vatandaşın rahatlayacağı belirtildi.


Su ve ulaşımdan pahalı hizmet alıyoruz -

Türkiye Sosyalist İşçi Partisi (TSİP) Ünye ilçe Başkanı Salim Oğuz, yaptığı açıklamada, Ünyelilerin ulaşım ve sudan pahalı olarak hizmet aldıklarını söyledi.

Ünye’de yaşayan vatandaşların ulaşımdan çok dertli olduğunu belirten Oğuz, “Büyükler 2,5 lira, öğrenci 2 lira. Hastaneye gidecekler sorun, çarşıya, pazara gidecekler sorun. Köye gidecekler sorun. Saymakla bitmez. Fakir ve yoksul halkımız ulaşacağı yere ulaşamıyor. Çok zorluklar çekiyorlar. Bu sorunları yaşayan insanlarımıza sahip çıkan yok.”dedi.

Salim Oğuz, Belediye Başkanı’nın seçimlerden önce her türlü sorunu çözeceğinin sözünü verdiğini hatırlatarak, “Koltuğuna oturunca hepsini unuttu ve halka yabancılaştı. Ulaşımın ve suyun pahalılığı vatandaşı zor durumda bıraktı.” diye konuştu.

-“Özelin vicdanı olmaz” -

“Su memleketinde suyu çok pahalıya içiyoruz.”diyerek fiyatların yüksekliğine dikkat çeken Salim Oğuz, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İstanbul’da İzmir’de, Mersin’de birçok büyükşehirde su ve ulaşımda büyük indirimler yapıldı. Ünye’de de yapılmalı. Özel halk otobüslerine karşı belediye otobüsleri de olmalı. Ünye’de belediyeye bağlı Belediye Otobüsleri niçin yok? Ünye’de özel halk otobüsleri ve minibüsleri var. Özelin vicdanı olmaz. Bunlara karşı belediye otobüsleri olmalı ve halkımızın ulaşım sorununu çözmeli.

-“Muhalefet zaten yok” -

Ünye Belediyesi, Şoförler ve Otomobilciler Cemiyeti ve Büyükşehir Belediyesi’nce fiyatlar belirlenmekte, muhalefet zaten yok. Meydan onların. Yoksul ve fakir halkımız ve çocukları bir gün mutlaka bu duyarsız ve sorumsuz, vurdumduymaz insanların kendilerinden yana olmadıklarını anlayacaklardır. İşte o zaman her şey daha güzel olacaktır.”

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : HAYAT ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:95 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 17 24

Yayın Akışı