ÜNYE’DE ÇÖP SORUNU TARİH OLUYOR

Haber Tarih : 22/07/2019
Toplam Okunma : 165

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın yaptığı yoğun istişareleri sonucu Ünye’nin 40 yıllık çöp sorunu tarih oluyor. Yapılan istişarelerin ardından Ordu-Samsun sınırı Akçay Mevkii'nde bulunan çöp alanında tahkimat ve topraklandırma çalışmalarına başlandı.


ÜNYE’DE ÇÖP SORUNU TARİH OLUYOR 

Ünye’nin 40 yıllık sorunu olan ve her seçim döneminde belediye başkan adaylarının çözümü için vaatte bulunduğu Ünye’nin çöp sorunu tarih oluyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın yaptığı yoğun görüşmeler sonucu Ordu-Samsun sınırı Akçay Mevkii'ndeki çöp alanında çalışma başlatıldı. İş makinelerinin seferber edildiği çalışmada, tahkimat ve çöp üzerine toprak serilmesi işlemine başlandı. Kısa sürede tamamlanacak çalışmalar sonrası, sondaj çalışmalarına başlanacak ve çöp alanında oluşabilecek metan gazlarının sirkülasyonu sağlanacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından alanda ağaçlandırma ve yeşillendirme yapılacak.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, çalışma yapılan alanda incelemelerde bulunarak bilgiler aldılar. 

-“İlçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun”- 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, çalışmalardan dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ederek, “40 yıllık çöp sorununun çözümü noktasında seçim öncesi, seçim süreci ve seçim sonrası Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Hilmi Güler ile yaptığımız yoğun istişareler sonucunda ilk çalışmalar başlamış oldu. İlçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Artık bundan geriye dönüş yok. Çöp sorununun çözümü noktasında göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e Ünyeliler adına teşekkür ediyorum.” dedi. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, çöp alanında yaptıkları incelemelerin ardından "Ünye Port ve Kruvaziyer Limanı" projesi ile alakalı Ünye Limanı'nı gezerek, proje hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : CAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak No:22/B Ünye

( Eski Pazar Yeri - Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 543 323 95 72

GÜNDÜZ-GECE : GÜVENAY ECZANESİ

Orta Yılmazlar Mahallesi Türbe Caddesi No:2/B Ünye

( Yalı Mevki ) - 0 452 324 73 24

Yayın Akışı