Ünye Devlet Hastanesinden Kan Bağışı Kampanyası

Haber Tarih : 02/12/2019
Toplam Okunma : 161

Ünye Devlet Hastanesi çalışanları Türk Kızılay’ına kan bağışında bulundu.


Türk Kızılay’ı ile Ünye Devlet Hastanesi işbirliği ile 29 Kasım 2019 tarihinde Kan Bağış Kampanyası başlatıldı.  

Hastane içerisinde kurulan stantta çok sayıda hastane çalışanı ve vatandaş Kızılay’akan bağışında bulundular. Hastane Yönetiminin de destek verdiği kampanyada Başhekim Tamer Kutlu ve diğer idareciler de bağışta bulunarak kan bağışının önemine dikkat çektiler.

Kanın sürekli ihtiyaç olduğunu belirten Hastane Başhekimi Op.Dr.Tamer Kutlu;“Ünye Devlet Hastanesi olarak kan bağışı kampanyasında yer almaktan büyük mutluluk duymaktayız. Bu sosyal sorumluluk projesinde amacımız kan bağışının önemine dikkat çekmenin yanı sıra kan verecek gönüllü sayısının artırılmasına katkı sunmaktır” dedi.

Sağlıklı olan herkesi kan vermeye davet eden Kutlu,Türk Kızılayı'nın kan ihtiyacının karşılanmasına destek olmaya devam edeceklerini söyledi.Bir insanı kurtarmanın bütün insanlığı kurtarmak olduğu düşüncesiyle herkesi Kızılay’a kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” şeklindeaçıklamalarda bulundu.

Temel hedeflerinden birinin kanın gönüllü, sürekli ve bilinçli bağışçılardan elde edilmesi olduğunu belirten Ordu Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr.Ünal Keskinoğlu ise: “Türk Kızılayı’na desteklerinden dolayı Ünye Devlet Hastanesi yönetimine ve personeli başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 
Ünye Devlet Hastanesi Basın


Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

Yayın Akışı