“Ünye İçin Vefa Zamanı”

Haber Tarih : 25/03/2020
Toplam Okunma : 169

Koronavirüsün ekononomi üzerinde yarattığı olumsuzluklar sonucu işyerini kapatmak zorunda kalan, işinden çıkarılan, çalışamayan ve bir anda zora düşenler için Ünye’de anlamlı bir çalışma başlatılıyor.


“Ünye İçin Vefa Zamanı” 

“Ünye İçin Vefa Zamanı” sloganıyla başlayacak çalışmaya bugün saat 14’de yapılan toplantıyla start verilecek.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Oney Flaş FM’de Hakan Korkmaz moderatörlüğündeki Bir Konu Bir Konuk programında önemli bir açıklamada bulundu.

Kaymakam Güney, açıklamasında, koronavirüse karşı yürütülen mücadele kapsamında 65 yaş üstü olanlar ve kronik rahatsızlığı bulunanlara VEFA grubuyla yapılan yardımın dışında bir yardım çalışmasını daha devreye sokacaklarını belirterek şunları söyledi;

İşini kaybedenler, işten çıkarılanlar çaresizlik içinde kıvranıyor

“Koronavirüsün asıl zarar verdiği alanların başında ekonomi geliyor. Bu süreçte işyerlerini kapatmak zorunda kalanlar oldu. İşlerinden çıkarılanlar oldu. Bu insanlar bir anda evine ekmek götüremez halde kaldılar. Evlerinde çaresizlik içinde kıvranıyorlar. Ne yapacak bu insanlar? Bunların çoluk çocuğu ne yiyip, içecek? Bunları görmezden gelemeyiz, gelmemeliyiz.

“Ünye İçin Vefa Zamanı”

Bunun için bir çalışma başlatıyoruz. ‘Ünye İçin Vefa Zamanı’ adıyla Kaymakamlık başkanlığında Ünye Belediyesi, İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Ünye Ticaret Borsası, Esnaf odaları, Ziraat Odası, Şoförler Odası, Kızılay, Elele Derneği olarak başlatacağımız bu çalışma kapsamında toplayacağımız yardımları yukarıda söz konusu ettiğim ailelere ulaştıracağız. Bu çalışmayı da bugün saat 14’de adını verdiğim kuruluşlarla yapacağımız toplantıyla başlatmış olacağız” dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : CAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak No:22/B Ünye

( Eski Pazar Yeri - Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 543 323 95 72

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı