Ünyeliler yağmuru kapıdan değil pencereden izleyecek

Haber Tarih : 07/08/2019
Toplam Okunma : 159


Ünye Belediyesi Ağustos ayı olağan Belediye Meclis Toplantısında gündem dışı konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Belediyesinin bugüne kadar yaptığı yol çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Ünyeliler yağmuru kapıdan değil pencereden izleyecek

Meclis toplantısı öncesinde konuşan Tavlı, Ünye’de yağışlarda meydana gelen sorunların giderileceğini ve bundan sonra vatandaşların yağmurları kapıdan değil pencereden izleyeceği ifade etti.

Diğer taraftan taşerondan kadroya geçen belediye personelinin maaş farkının Kurban bayramı öncesinde hesaplarında olacağını söyledi. 

Göreve geldiği tarihten bugüne kadar yapılan yol çalışmaları ile ilgili bilgi veren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Bir ay önce Dereköy, Ortaköy, Yeniköy mahallerinde beton yol çalışmalarının startını vermiştik. Bu ay yine 10 mahallemizde toplamda 6 kilometreyi bulacak beton yol çalışmasının startını Ataköy’ümüzden verdik. Diğer mahallelerimizde de çalışmalarımız devam edecek. Göreve geldiğimiz 1 Nisan’dan itibaren bugüne kadar 34 yol çalışması yaptık. Filler malzemeli bakım yapmışız, tesviyeli bakım yaptığımız yol 40 kilometrenin üzerinde. 15 km. Stabilize yol çalışması yapmış durumdayız. Bunun yanı sıra şehir merkezinde de yol bakım çalışmaları gerçekleştirdik. Asfalt yol çalışmalarında ise Irmak Caddesi, Öznur Kartal Caddesi, Kıroğlu Caddesi, Pelitliyatak Mahallesi’nde söz verdiğimiz gibi asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Irmak Caddesi’nde 500 metre asfaltlanacak alan var onu da devam ettireceğiz ” dedi. 

Vatandaşlarımız yağmuru kapıdan değil pencereden izleyecek 

Ünye’de yağışlarda meydana gelen sorunların giderileceğini ve bundan sonra vatandaşların yağmurları kapıdan değil pencereden izleyeceğini ifade eden Tavlı, “İlçemizde iki etkili yağışta metrekareye 90 ve 102 kilogram yağmur düştü. Aşırı yağış Ünye’nin sıkıntılı olan belli bölgelerinde su baskınlarına neden oldu. Bu sıkıntılı yerlerle ilgili Büyükşehir Belediyemiz ve OSKİ ile birlikte çalışma yürüterek kısa zamanda ihale yoluyla sorunu gidereceğiz. 2020 yılında da bu bölgelerde bulunan, sorun yaşayan hemşerilerimizle yağmuru artık kapıda değil pencereden seyredecek. Fevzi Çakmak Mahallesi, Liseler Mahallesi, Gölevi Mahallesi, Saraçlı Mahallesi ve Kaledere Mahallesi’nde sıkıntılı yerler bu çalışma ile çözülecek.” diye konuştu. 

Taşerondan kadroya geçenlerin maaş farkı Bayram öncesi hesaplarda 

Taşerondan kadroya geçen belediye personelinin maaş farkının Kurban bayramı öncesinde hesaplarında olacağını ifade eden Tavlı, “Taşeron yasasıyla 2018’in Nisan ayında kadroya geçen kardeşlerimiz var. Yönetmelik Temmuz’da gerçekleştiği için aradaki zamanla ilgili zam farkı alacakları vardı. Bu da yaklaşık 700 bin lira tutarındaydı. Yaptığımız görüşmeler sonucunda Kurban Bayramı öncesinde bu kardeşlerimizin zam farkı hesaplarında olacak.” dedi. 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

GÜNDÜZ-GECE : ADA ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:86 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 84 52

Yayın Akışı