“Yaşanan süreç desteği zorunlu kılıyor”

Haber Tarih : 25/03/2020
Toplam Okunma : 97

Hükümetin açıkladığı ekonomik pakete ilave destekler yapılması gerektiğini ifade eden Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, “Yaşadığımız süreç bunu zorunlu kılıyor” dedi.


“Yaşanan süreç desteği zorunlu kılıyor” 

Açıklanan paketten sonra birçok firmanın kapandığına değinen İrfan Akar, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun bunlarla ilgili çalıştığını belirterek; “ Dolayısıyla açıklanan destek paketine ilave destekler yapılacağına inanıyoruz” ifadelerinde bulundu.

“Süreç uzamazsa kriz olmaz” diyen Başkan Akar, korona virüsle ilgili zorlu süreç ne kadar erken atlatılırsa o kadar çabuk toparlanılacağına işaret etti.

Korona virüse karşı alınan ekonomik tedbirlerin önemli ve anlamlı olduğunu ifade eden ÜTSO Başkanı İrfan Akar, “Hükumetimizin korona virüse karşı ekonomik açıdan da duyarsız kalmaması ve ekonomik açıdan acilen önlemler alması çok yerinde ve doğru bir çalışma oldu. Ama bu çalışma, şartlar gereği biraz acil yapıldığı için bazı eksikliklerin olduğu görüldü. Onların da telafisi olur, diye düşünüyorum. Çünkü olay ilk düşünüldüğü ve ilk başladığı gibi değil. Farklı noktaya geldiği için Cumhurbaşkanımız ve ekibi gerekli rötuşları yapacaklardır, diye bekliyoruz. Yaşadığımız süreç bunu artık zorunlu hale getirdi” dedi.

İlk pakete ilave destekler yapılmalı

Açıklanan pakete ilave destekler yapılması gerektiğini ifade eden Akar, “Açıklanan paketten sonra birçok firma kapandı, onlarda göz ardı edilmez, edilmemeli. Bununla ilgili Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımızda gece sabahlara kadar çalışıyor. Dolayısıyla açıklanan destek paketine ilave desteklerde yapılmalı ve yapılacağına da inanıyoruz. İlk etapta böyle bir çalışma yapan hükumetimiz, gelişmeler karşısında oluşan sıkıntıları da telafi etmelidir”diye konuştu.

Süreç çok uzamazsa kriz olmaz

Türkiye’nin korona virüsten sonra çabuk toparlanabileceğini ifade eden Akar şunları kaydetti, “Bu süreç çok uzamazsa kriz olacağını düşünmüyorum. Piyasa geçtiğimiz Cuma gününe kadar çok iyiydi ve toparlanma sürecindeydi. Faizler hızlı şekilde düşüyordu, akaryakıt düşüyordu. Ama bu yayılan salgın iyi gidişatı olumsuz etkiledi. Ama çabuk toparlanacağımızı düşünüyorum. Korona virüs salgınından ne kadar erken çıkarsak o kadar çabuk toparlanırız.”

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : CAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak No:22/B Ünye

( Eski Pazar Yeri - Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 543 323 95 72

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı