Ünye Kalesi dehliz temizliği için açılan ihale gerçekleşti.

Haber Tarih : 28/12/2019
Toplam Okunma : 473


Ünye Belediyesi tarafından açılan ve 27 Aralık Cuma günü gerçekleşen ihaleye 9 firma katıldı. Kazanan firma önümüzdeki hafta açıklanacak.

Ünye Belediyesi'nin Kale'nin derinliklerine inen ancak taşlarla kapanmış olan dehlizleri boşalttırmak ve dehlizleri temizletmek üzere açtığı ihale yapıldı. Belediye'nin "Ünye Kalesi dehliz temizliği restorasyon uygulama işi yaptırılacaktır." başlığı ile açtığı ihale, 27.12. 2019 Cuma günü saat 14.00'de Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlediği ihaleye 9 ayrı firmanın katılması dikkat çekti.

Kapalı zarf usulü gerçekleşen ihalede kazanan firma önümüzdeki hafta içinde açıklanacak.

Asırların gerçeği ortaya çıkacak

Kalenin zirvesinde aşağı kayanın delinmesiyle açılan ve kayalarda oluşturulan basamaklarla inilen dehlizler, taşla dolu olduğu için ne olduğu ve nereye ulaştığı ile ilgili bir çok efsanesiyle biliniyor.

Asırlardır gizemini koruyan dehlizlerin boşaltılıp temizleneceği haberi Ünyeliler arasında heyecanlı bir bekleyişe yol açtı.

Kale'de bir süre önce başlatılan dış mekan ve alanlardaki temizlik ve restorasyon işinin 2. etap çalışmaları da geçtiğimiz hafta sona ermişti.

Gerek dış mekan ve alan temizliği ve restorasyonu gerekse dehliz temizliği ve restorasyonu işinin bitmesiyle birlikte Ünye'de çok önemli bir tarih gün yüzüne çıkacak, turizmin hizmetine çok önemli bir tarihi değer daha girmiş olacak.


ÜNYE KENT GAZETESİ

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

Yayın Akışı