100. yıl tüm Türkiye’de olduğu gibi Ünye’de de kutlandı.

Haber Tarih : 19/05/2019
Toplam Okunma : 150

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı tüm Türkiye’de olduğu gibi Ünye’de de kutlandı.


Ünye’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen program Ünye Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Aydın Kuyumcu, yaptığı konuşmada ,”vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir”dedi.

Kuyumcu konuşmasında şunları kaydetti, “Bugün Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesini Anadolu da elden ele gönülden gönle dolaşmasının 100’üncü yıl dönümünün o günün Samsun’un vatanperver insanlarını selamlayan Atatürk’ün taşıdığı duygularla sizleri selamlıyorum.Bugünkü mevcudiyetimizi ve özgürlüğümüzü o günlere borçluyuz. Bugünde vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. Bunun yaşatılması için hepimize özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluk içinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti siz gençlere emanettir. Sizler yakın gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet’in kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anarken, saygıdeğer halkımızın ve sevgili gençlerimizin bayramını kutlarım.”

Kuyumcunun konuşmanın ardından şiirler okunarak, Ünye Gençlik Merkezi halk oyunları gösterisi, Ünye’nin Dünkü Çocukları Halk Oyunları Gösterisi, İşaret dili ile İstiklal Maşı’nın okunması, kick-boks gösterisi, semazen gösterisi ve çeşitli branşlarda sportif gösteriler yapıldı.

Kutlamalar, Gençlik Haftası dolayısıyla çeşitli branşlarda yapılan yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyalarının takdimiyle sona erdi.

Programa Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Belediye Başkan Yardımcıları, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Bünyamin Dönmez, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Esatcan Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, STK temsilcileri, siyasi parti başkanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı