AK Partililer fındık önergesini coşkuyla reddetti!

Haber Tarih : 20/07/2019
Toplam Okunma : 966

MHP Ordu Milletvekili Enginyurt, “Fındık Araştırma Komisyonu kurulması verilen kanun teklifi için; "kanun teklifimiz AK Parti ile AK Partili milletvekillerinin coşkulu alkışlarıyla reddedildi” dedi.


MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Fındık Araştırma Komisyonu kurulması için kanun teklifi verdiklerini belirterek; "Maalesef kanun teklifimiz AK Parti ile AK Partili Ordu ve Giresun milletvekillerinin coşkulu alkışlarıyla reddedildi” dedi.

Enginyurt; "Neydi o coşkulu alkış? Sanki Türkiye-Yunanistan maçı oynanmış, Türkiye gol atmış gibi çılgınca sevindiler. Sanki Türk ordusu Mümbiç’e girmiş gibi zafer kutlaması yaptılar." diyerek tepkisini gösterdi.

Önergeyi reddedenler arasında AK Partili Ordu ve Giresun milletvekillerinin de olduğuna dikkat çeken Enginyurt; "Bu bizi ziyadesiyle üzdü." ifadelerinde bulundu.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, fındık ile ilgili açıklamalarda bulundu. Fındığın yüzde 70’inin halen daha üreticinin elinde olduğuna dikkat çeken, “Seçildiğim günden bu tarafa dört aydır daha bir gün tatil yapmadan fındık için mücadele ediyorum. Tek derdim Ordulu insanının yüzünün gülmesi ve Ordulu gençlerinin göçmemesi… Gençlerin Ordu sokaklarında gülen yüzle dolaşmasıdır. Bu sebeple de 4 defa mecliste toplantı yaptım. Ordu’nun il ve ilçelerinde merkezde köylerde sürekli fındığı gündeme getirdik. TMO fındık almalı dedim, ısrarla hala bu düşüncedeyim. Birileri şöyle diyor; efendim fındığı fakir sattı, fındık zenginin elinde kaldı. Bakın değerli arkadaşlar; fındığın yüzde 30’u pazara indi. Yüzde 70’i hala üreticinin elinde… Üreticinin gözü de TMO’nun vereceği fiyatta, hükümetin yapacağı açıklamada. Hala umutla bekliyorlar. Çünkü düğün yapamadılar, borçlarını ödeyemediler, evine ekmek götürmekte sıkıntı çekiyorlar. Onun için biz sürekli AK Parti hükümetinin yetkililerini uyardık. Sayın Cumhurbaşkanına ulaşmak istedim. Randevu talep ettik, maalesef bir cevap alamadık. Buna rağmen geri adım atmadık” diye konuştu.

Mümbiç’e girmiş gibi zafer kutlaması yaptılar

Fındık Araştırma Komisyonu önergesinin reddedilmesi ile ilgili de değerlendirmede bulunan Enginyurt, “TBMM’de fındık araştırma komisyonu kurulsun diye kanun teklifi verdik. Maalesef kanun teklifimiz AK Parti ve Ordu ile Giresun Milletvekillerinin coşkulu alkışlarıyla reddedildi. Sorduk; niye reddettiniz dedim? Bu TBMM’ye ne ilk verilen önerge ne de son önerge olacak dediler. Neydi o coşkulu alkış? Sanki Türkiye-Yunanistan maçı oynanmış, Türkiye gol atmış gibi çılgınca sevindiler. Sanki Türk ordusu Mümbiç’e girmiş gibi zafer kutlaması yaptılar. Bu bizi çok üzdü. Üzüldüğümüzü beyan ettik. Birileri bu açılamamızı ittifakı yıkmak mı istiyorsunuz, ittifakı çatlatmak mı istiyorsun diyorsa da şunu herkes bilsin; Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması için 24 Haziran seçimlerinden önce AK Parti vekillerinden daha fazla çalıştım. Mesaimin büyük bir kısmını Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesi için harcadım. Sayın Cumhurbaşkanının seçilmesine çok çok sevindim. Hala da aynı noktadayım. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı seçmiş olmaktan dolayı zerre kadar pişmanlığım yok, zerre kadar bundan rahatsızlık duymuyorum. Ama Ordulunun derdini, hakkını sormak için kime dert yanmamız gerekiyor? Fındık taban fiyatları açıklanmadıysa bunu kime soracağız. Her zaman söylediğim gibi; fındık taban fiyatları açıklanmadı diye tarım bakanına sormayacağız da, AK Partiye sormacağız da bizim köyün imamına mı soracağız? Bizim köyün bakkalına mı soracağız?” ifadelerinde bulundu.

Yediyıldız’a tepki...

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın açıklamalarını da eleştiren Enginyurt, şöyle konuştu: “AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız diyor ki; ‘fındık fiyatları yükseldikçe Ordulu kaybediyor’ diyor. Daha düne kadar Gülyalı içerisinde vatandaşın üzerine yürüyüp TMO fındık alacak diye bağıran Şenel Yediyıldız, şimdi çıkmış diyor ki; ‘iyi ki TMO fındık almadı.’ Yazık hakikaten yazık. Bunu söylemeyecek miyiz? Şenel Yediyıldız’ın fındığa karşı verdiği yanlış mücadeleyi biz gündeme getirmeyecek miyiz? Şenel Bey sen nasıl bir fındık üreticisinin vekilisin, sana oy veren 230 bin üretici fındık üreticisi değil mi? demeyecek miyiz? Fakat maalesef ak troller saldırıya geçiyor. Sen ne yaptın, sen nasıl seçildin, seni kim seçti, sen ittifaka neden zarar veriyorsun, diye saldırıyorlar. Beni kim seçti biliyor musunuz? Beni AK Partiyi 16 yıldır oy verip iktidar eden 40 bin AK Partili kardeşim seçti. Bunun karşılığında da yüzde 48 AK Partiler, yüzde 17 MHP’liler destekleyerek Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığına seçti.” 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : YASEMİN ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:136 Ünye

( Eski Makro Market Karşısı ) - 0 452 323 52 65

Yayın Akışı