Akkuş'u turizm ve tarıma hazırlıyoruz

Haber Tarih : 31/07/2019
Toplam Okunma : 93

Akkuş'un kendine özgü doğası, toprağı, yerli-organik ürünleri olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı İsa Demirci, "İlçemizin ekonomisine tarımdan, topraktan azami katkıyı sağlamak istiyoruz." dedi.


sa Demirci; her mevsimi birbirinden güzel Akkuş'un turizmden hak ettiğini alması için bölgedeki doğal, tarihi ve kültürel değerlerin turizme kazandırılması noktasında yoğun çalışma içinde olduklarını söyledi.

Demirci; "Akkuş'a kısa süre içinde 12 devlet yatırımı kazandırdıklarını belirterek; bunların her birinin ilçeye değer kazandırdığını, gelişmesine katkı yaptığına işaret etti.

Üç dönem Kızılelma Belde Belediye Başkanlığı, biri geçen dönem, biri yeni dönem olmak üzere iki dönem Akkuş ilçe Belediye Başkanlığı ile Ordu ilinin en kıdemli Belediye Başkanı olan İsa Demirci, belediye hizmetlerine sadece yol, su, temizlik vs. olarak bakmadıklarını ifade ediyor.

İsa Demirci kendisini ziyaret eden Canik Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Radyo yayıncıları Derneği Başkanı Hakan Korkmaz, KALEMDER Başkanı Musa Özgür Kıroğlu ile yaptığı görüşmede Akkuş'taki çalışmalarını ve hedefini dile getirdi.

Demirci konuşmasına, Akkuş'un, yüzölçümü olarak Ordu ilinin en büyük ilçelerinden olduğunu belirterek başladı ve şöyle devam ett; "Belediye olarak bu büyük ve geniş ilçeye hizmet götürüyoruz. Yol götürüyoruz, su götürüyoruz, temizlik hizmeti götürüyoruz. Daha bir çok hizmet götürüyoruz. Bunları götüreceğiz, bu hizmetleri her mahallemize, mahallelerimizdeki herkese veriyoruz, vermeye devam edeceğiz.

Akkuş'u geliştirmek, hemşerilerimizin ekonomisini güçlendirmek için çalışmalar yapıyoruz

Ama belediye olarak Akkuşumuzun geleceği ile ilgili Akkuşlu hemşerilerimizin hayatlarına katkı yapmak, ekonomilerine destek olmak üzere de çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmayı önemsiyoruz, çünkü Akkuş'umuzu böyle geliştirecek, hemşerilerimizin ekonomisine bu yolla katkı yapacağız.

Ormanımız bol, ekilir-dikilir toprağımız bol. Yaban ve evcil hayvanımız bol. Ormanlarımızın, topraklarımızın bizlere sunduğu yerli, organik ürünlerimiz bol. Var olan ürünlerimize yeni alternatifler ve çeşitler katma imkanımız bol. Geriye ne kalıyor? Bunları hazırlamak.

Büyükşehir Belediyesi ile tarım, hayvancılık üzerine çalışmalar yapıyoruz

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Hilmi Güler, tarım ve hayvancılık üzerinde ilçelere göre proje ve planlamalar yapıyor. Bununla ilgili Daire Başkanlığı oluşturuldu, bu alanda hizmet vermek üzere şirketler kuruldu. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi ile çalışma içindeyiz. Akkuş kuru fasulyesi üzerinde çalışıyoruz. Akkuş'ta kaz üretimi üzerinde çalışıyoruz. Gezen tavuk üzerinde çalışıyoruz. Akkuş patatesi üzerinde çalışıyoruz. Yerli ürün neyimiz varsa hepsinin üzerinde çalışıyoruz. Akkuş'u tam anlamıyla tarıma hazırlıyoruz." dedi.

Akkuş dört mevsim turizm bölgesi...

Akkuş'un dört mevsim ayrı ayrı güzel bir doğaya sahip olduğunu, bu güzelliği tanıtmanın ve turizme açmanın, bu anlamda Akkuş'a katkı yapmanın önem arz ettiğini belirterek; "Tarımda üreteceğimiz yerli bütün ürünlerimiz aynı zamanda turizmin pazar ürünleri. Bu ürünlerimizle organik pazarlarımızı kurarak turizme açmak için projelerimiz var. Ayrıca bölgemizin doğal güzelliklerini, ormanlarımızı, oksijeni, kültürel ve tarihi değerlerimizi turizmin hizmetine sokma çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Hedefimiz; Akkuş'u dört mevsim yaşanan ilçe haline getirmek

Konuşmasının sonunda Akkuş'a yapılan devlet yatırımlarının süreceğini, Büyükşehir'in verdiği hizmetlerin süreceğini, Akkuş Belediyesi olarak Akkuş'un her şeyine dokunduklarını, dokunmaya devam edeceklerini belirten Başkan Demirci; "Hedefimiz; bırakılıp gurbet ellere gidilen değil, dört mevsim yaşanan Akkuş yaratmak. Burada kalınsın, burada kazanılsın, burada yaşanılsın istiyoruz. Çalışmalarımızı bu hedefe yönelik sürdürüyoruz." dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı