"Asarkaya'ya kır lokantası, Yalı Kilisesine kitap kafe..."

Haber Tarih : 04/07/2019
Toplam Okunma : 143

Asarkaya'nın Ünye için çok değerli bir doğal park olduğuna işaret eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, buradaki hizmet çeşitliliğini artırmak için çalışma yapacaklarını söyledi.


Asarkaya'nın kır lokantasına ihtiyacı olduğunu belirten Tavlı, "Burada yapma kararı verdiğimiz kır lokantası ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca adrenalin parkı da düşünüyoruz. Gençlerin, çocukların arzuladığı bir park. Değerlendirmeye aldık." dedi.

Tavlı, Yalı Kilisesinin hiç kimseye, ya da bir kuruma devrinin söz konusu olmadığını ifade ederek; "Burada kitap kafe hizmeti verilmesinden yanayız." dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Asarkaya Parkı'na yapmayı düşündükleri kır lokantası ve adrenalin parkı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Tavlı, Ünye Flash Radyo Haftanın Yorumu programında Hakan Korkmaz, Musa Özgür Kıroğlu ve Ali Öztürk'e yaptığı açıklamasında Asarkaya'nın Ünye için çok değerli bir doğal park ve turizm merkezi olduğuna işaret ederek, buradaki hizmet çeşitliliğini artırmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Asarkaya'ya kısa süre sonra kalıcı su verilecek

Tavlı konuyla ilgili olarak şunları söyledi; "Asarkaya'yı Ünye için çok önemli buluyoruz. Çok ziyaret edilen, tercih edilen bir turizm merkezimiz. Buradak hizmeti 4 mevsime yaymak, buna göre de hizmet çeşidini artırmak istiyoruz. Bilindiği gibi buranın suyu tankerle taşınarak veriliyordu. Yaptığımız istişarelerle OSKİ Asarkaya'ya su hattı döşedi. Kısa süre içinde buraya kalıcı su verilmiş olacak. Buradan OSKİ genel Müdürümüze teşekkür ediyorum. Ayrıca yol genişlemesi ile ilgili de Büyükşehir'le istişare halindeyiz.

Athanı ile Asarkaya'yı entegre edeceğiz

Buraya atla da ulaşım yapılsın istiyoruz. Binicilik Tesisi'nden başlayan atla gezinti güzergahı açıp, bu yol üzerinden atlarla Asarkaya'ya çıkılsın, dönülsün istiyoruz. Bu konuda yoğun talep bulunuyor.

Kır lokantası ve adrenalin parkı...

Buradaki mevcut hizmet daha çok bir mevsime hitap ediyor. Buradaki hizmet çeşitliliğini artırmak, Asarkaya'yı dört mevsim değerlendirmek için çalışma başlattık. Kır lokantası çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca gençlerimiz ve çocuklarımız için adrenalin parkı yapılması için de çalışma başlattık. Kısaca; Asarkaya'yı daha çok hizmetle daha çok insana hizmet verir hale getireceğiz."

Yalı Kilisesi'nde kitap kafe...

Programda Yalı Kilisesi ile ilgili olarak sorulan soruyu cevaplandıran Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, buranın herhangi birine ya da bir kurma devrinin söz konusu olmadığını belirterek; "Buranın devredildiğine ilişkin söylentiler bizimde kulağımıza geliyor. Bu söylentiler kasıtlı söylentiler. Böyle bir devir falan söz konusu değil. Biz hemşerilerimizle istişare etmeden, onların uygun görmeyeceği bir işi asla yapmayız.

Yalı Kilisesi ne olmalıdır, nasıl hizmet vermelidir? denirse, biz buranın kitap kafe olmasından yanayız. Kitap kafe olarak hizmet verirse genç-yaşlı herkes gelir, oturur çayını, kahvesini içer. Açar kitap okur, dergi okur, gazete okur. Böyle bir kültür hizmeti verilsin diye düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı