ATEŞ "Çamlık ve Çınarsuyu Ünye Belediyesi'ne devredilsin"

Haber Tarih : 02/07/2019
Toplam Okunma : 342

Ordu'nun Büyükşehir olması sonrası Ordu Büyükşehir Belediyesi mülküne geçen Ünye Çınarsuyu Tesisleri ve Çamlık'ın Ünye Belediyesi'ne devredilmesi istendi.


Saadet Partisi Ünye Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Av. Kerim Ateş, Ünye Belediye Meclisi'nde yaptığı konuşmasında, Çınarsuyu ve Çamlık'ın Ünyelilerin tasarrufunda olması gerektiğini söyledi.

Ateş; "Çamlıkla ilgili hukuki ve doğal korumaya ihtiyacı var. Burada iktidar-muhalefet demeden gerekli adımları atmamız gerekiyor." diyerek, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'dan da bu konuda destek istedi.

Çamlık'ın bir Ünye değeri olduğuna işaret eden Başkan Tavlı, "Ordu Büyükşehir Belediyesi böyle bir devri yapmak isterse biz memnuniyetle kabul ederiz. Böylelikle burayı hem korumayı hem de hizmet etmeyi gerçekleştiririz." dedi.

Ünye Belediyesi Temmuz ayı olağan Belediye Meclis Toplantısında söz alan Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesi Av. Kerim Ateş, Çınarsuyu ve Çamlık’ın Büyükşehirden devranılarak Ünye’nin ve Ünyelilerin tasarrufunda olması gerektiğini söyledi.

Kerim Ateş konuşmasında, “Çınarsuyu, Çamlık ve diğer bazı alan ve mekanların Ünye’nin ve Ünyelilerin tasarrufunda olması gerekiyor. Bu konuda Ünyeliler adına Ünye Belediye Başkanımızdan destek istiyoruz.”dedi.

Bu konuda herkesin sorumluluğu var

Ateş; “Çınarsuyu ve Çamlıkla alakalı biz Ünyeliler olarak, Ünye Belediye Meclisi olarak bunların Ünye’nin ve Ünyelilerin tasarrufunda olmasını istiyoruz. Çamlıkla ilgili Ünye’de herkesin sorumluluğu ve görevi var. Burayla ilgili hukuki ve doğal korumaya ihtiyaç var. Burada iktidar-muhalefet demeden Ünyeli Meclis üyeleri olarak bizim burada gerekli adımları atmamız gerekiyor. Çınarsuyu, Çamlık ve diğer bazı alan ve mekanların Ünye’nin ve Ünyelilerin tasarrufunda olması gerekiyor. Bu konuda Ünyeliler adına Ünye Belediye Başkanımızdan destek istiyoruz.”dedi.

Biz devralmaya hazırız

Kerim Ateş’in talebine olumlu cevap veren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise, “Meclisimizin ilk açılışından bugüne kadar iktidar-muhalefet ayrımı gözetmeksizin Ünye’ye hizmet etmenin gayreti içinde olduk. Çamlık Ünye'nin bir değeri. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak derlerse ki, Çamlığın bakımını, hizmetini, gelişimini kontrolünü ve korumasını Ünye Belediyesine devrediyoruz, biz memnuniyetle kabul ederiz. Hem korumayı hem de hizmet etmeyi elimizden geldiğince yaparız.”diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı