Atik; "Çınarsuyu halka hizmet verecek"

Haber Tarih : 22/06/2019
Toplam Okunma : 56

Ünye Çınarsuyu Tabiat Parkı'nın halka açık hizmet vereceğini belirten Ordu Büyükşehir Başkan Vekili Adem Atik, bunun dışında ifade edilen her türlü söylentinin yanlış olduğunu söyledi.


Atik, Çınarsuyu'nun ORBEL AŞ'ye devri ile ilgili olarak, "Buranın işletilmesi ve en iyi şekilde hizmet verebilmesi için böyle bir devrin gerçekleştiğini belirtti.

Çınarsuyu'nun ORBEL AŞ'ye devrinde sorun görmediklerini ifade eden Saadet Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Av. Kerim Ateş; Çınarsuyu’nun ORBEL’e devredilmesinde art niyet aramadıklarını, sadece halka açılacağını umduklarını ifade etti.

Çınarsuyu'nun ORBEL'e devri sonrası Ünye'de oluşan tedirginliğin gereksiz bir tedirginlik olduğu belirtildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Atik, Çınarsuyu'nun halka açık olacağını ve halka hizmet vereceğini söyledi.

Atik; "Biz göreve geldiğimizde Ünye'de özellikle Çamlık ve Çınarsuyu ile ilgili olarak bir planlama ve çalışma başlattık. Gerek Çamlık gerekse Çınarsuyu Ünye'nin çok önemli değerleri ve turizm anlamında öne çıkan merkezleri. Buraların halka açık hizmet vermesi temel politikamız.

İki ay hizmet on ay boş...

Biz işe başladığımızda Çınarsuyu'nun halka kapalı, yılda yazın iki ay öğrenci kampı olarak kullanılmasının, diğer on ay boyunca da boş boş bekletilmesinin doğru olmadığını değerlendirdik. Buranın çok daha fazla hizmet vermeye müsait doğal vaziyeti ve alt yapısı bulunuyor.

Halka, isteyen herkese açtık...

Bu yapısıyla halka kapalı olması büyük bir eksiklikti. Aldığımız kararla burayı halka açık, isteyen herkese hizmet veren bir işletme haline gelmesi doğrultusunda çalışma başlattık. Ve en kısa sürede halka açtık. Şu anda Çınarsuyu isteyen herkese açık, hizmet veriyor.

ORBEL AŞ. işletecek...

 ORBEL AŞ. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden olup hizmet üreten, hizmet veren bir şirketimiz. Çınarsuyu'nda verilecek hizmetin ORBEL tarafından verilmesi, ORBEL tarafından işletilmesi buradaki hizmeti güçlendirecek, kaliteyi artıracaktır. Bu nedenle Belediye Meclisimizde devir kararı alınmıştır. Bunun dışında başka bir amaç ve kasıt bulunmamaktadır. Bazıları bu devirden tedirgin olmuşsa gereksiz olmuş. Mesele halka hizmet vermek, iş üretmek, kaliteyi artırmaktır." dedi.

Art niyet aramıyoruz

Saadet Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kerim Ateş, Çınarsuyu’nun ORBEL’e devredilmesinde ark niyet aramadıklarını, sadece halka açılacağını umduklarını ifade etti.

Ateş gazetemize yaptığı açıklamada, “Ünye Çınarsuyu Ordu Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı olağan Belediye Meclis Toplantısı gündemine gelerek ORBEL A.Ş.’ye devredildi. Bunun sebebi buranın halka açık hizmet vermesi için düzenlenmesi. Mecliste bize verilen bilgide ve komisyon raporlarında oranın artık ORBEL A.Ş.’ye devredilip, ORBEL A.Ş. tarafından işletilmesi.”dedi.

Halkın kullanımına açılacak

Çınarsuyu’nda gerekli iyileştirme ve düzenlemeler yapıldıktan sonra halkın kullanımına açılacağını ifade eden Ateş, “Çınarsuyu ile ilgili Çamlıkta yaşanan sorun burada yaşanır mı, diye insanın aklına geliyor. İnşallah öyle bir şey olmaz. Olursa biz Ünyeliler olarak buna tepkimizi koyarız.”diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

GÜNDÜZ-GECE : ADA ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:86 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 84 52

Yayın Akışı