Başkan SEMİZ “Borç ödeyen memur olmayacağım”

Haber Tarih : 29/08/2019
Toplam Okunma : 118

Çaybaşı Belediyesi'ni 20 milyon borçla devraldığına işaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, "Ben borç ödeyen memur olmayacağım.” dedi.


Çaybaşı Belediyesi'ni 20 milyon borçla devraldığına işaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, "Ben borç ödeyen memur olmayacağım. Çaybaşı’na hizmet yapacağım, kalkındıracağım. Gerekirse 40-50 milyonla borçla da belediyeyi devredeceğim.” dedi.

Hüseyin Semiz, bölgesinin kavşak noktasında bulunduğunu söylediği Çaybaşı ilçesinde turizme önem verdiklerini, bu nedenle turizm yatırımlarına ağırlık verdiklerini söyledi.

Çaybaşı’nın çehresini değiştirmek için elerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten Başkan Semiz; "Bu kapsamda DOKA'ya üç proje başvurusu yaptık; biri olumlu bulundu, ikisinde eksiklikler olduğu söylendi. Bu eksikliği giderince DOKA’dan 3 proje geçmiş olacak.” dedi.

Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ünye Kent Gazetesi sahibi Ali Öztürk ve Ünye Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı Oney Flash FM’in sahibi Hakan Korkmaz, Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz’i ziyaret etti.

Semiz, ziyaret için teşekkür ederek, Çaybaşı ilçesindeki yeni dönemin vizyonunu açıkladı, devam eden projeleri ve çalışmaları değerlendirdi.

Borç ödeyen memur olmayacağım...

Hüseyin Semiz konuşmasının başında özellikle değindiği konu belediyenin borçları. Borçlu olmayı hizmete engel gibi göstermek lükslerinin olmadığını değinen Başkan Semiz; "Ben 20 milyon borçla Çaybaşı’nı devir aldım. Borcumuz var diye işim gücüm borç hesabı yapmak olamaz. Borç beni korkutamaz. Ben borç ödeyen memur olmayacağım, Çaybaşı’na hizmet yapacağım, kalkındıracağım. Hizmet vermek, ilçemi kalkındırmak için gerekirse 40-50 milyonla borçla da devredeceğim.”dedi.

-Bölgede kavşak noktasında bir ilçe -

Çaybaşı ilçesinin bölgede bir kavşak noktası görevi gördüğünü ve bağlantıyı sağlayan kilit bir ilçe olduğunu ifade eden Semiz, “Çaybaşı doğudan batıya, kuzeyden güneye dört ana yolun kavşak noktası. Böylesine önemli bir yerde bulunan bir ilçenin hak ettiği değeri görmesi için plan proje çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.

-50 dönüm arazide turizm atağı -

“Çalışmalarımızda turizme özel önem veriyoruz.”diyen Başkan Hüseyin Semiz, şu açıklamayı yaptı:

“Orman Genel Müdürlüğünden 50 dönümlük bir alanı kiraladık. Kiraladığımız bu alanın kullanım hakkını alarak bu bölgede Çaybaşı ilçesine yakışır bir turizm alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Çok katlı değil, az katlı turizme yakışır konaklama alanları, restoran ve bungalov tipi evler yapılacak. Çaybaşı’na yakın bir tepede mesire alanı oluşturulacak. İlçemizde görülmeye değer şelalerimiz var. Buralara ulaşımı kaolaylaştırmak için çalışmalar yapıyoruz.”

-DOKA’dan 3 proje hedefi -

Başkan Hüseyin Semiz, alt yapıya önem verdiklerini de vurgulayarak, “Dolayısıyla şantiyemizi faaliyete geçirerek kalıcı yollar yapmak için çalışmalar yürüteceğiz. Bizim için yüksek okul olmazsa olmazımız, yüksek okula yönelik çalışmalar ı takip ediyoruz. Çaybaşı’nın çehresini değiştirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Üç proje başvurusu yaptık; biri olumlu, ikisin de de eksiklikler olduğu söylendi. Bu eksikliği giderince DOKA’dan 3 proje geçmiş olacak.”

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEPE ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Tepeyolu Sokak No:45 Ünye

( Özel Çakırtepe Hastanesi Yanı ) - 0 452 324 76 06

Yayın Akışı