Büyükşehir günlük 123.287 TL faiz ödüyor

Haber Tarih : 29/11/2019
Toplam Okunma : 177

OBB Meclisi’nin CHP’li üyesi Sami Torun, “Bütçede görüyoruz ki, 45 milyon TL tutarında borçtan kaynaklı bir faiz ödememiz mevcut” dedi.


Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Sami Torun, “Bütçede görüyoruz ki, 45 milyon TL tutarında borçtan kaynaklı bir faiz ödememiz mevcut. 45 milyon söylemesi kolay ama bu para günlük 123 bin 287 TL’ye denk geliyor” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım Ayı Olağan Toplantısı’nın üçüncü oturumunu gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler başkanlığındaki toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 mali yılı bütçesi görüşülerek karara bağlandı. Ordu Büyükşehir Belediyesinin bütçesi 750 milyon TL olarak kabul edildi. Bütçe görüşmeleri öncesinde söz alan CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sami Torun, partisi adına açıklamalarda bulundu. Bütçelerin sadece kağıtlarda yazan rakamlardan ibaret olmadığını belirten CHP’li Torun, bütçelerde çocuğuna pantolon alamayan babanın, evine ekmek götüremeyen esnafın hakkı olduğunu söyledi.

“Faiz tutarı 15 ilçe belediyesinin bütçesinden daha yüksek”

Tablolar incelendiğinde Büyükşehir Belediyesi’nin borçlu bir belediye olduğunu ifade eden Torun, “Bütçede görüyoruz ki, 45 milyon TL tutarında eski parayla 45 trilyon TL tutarında bu borçtan kaynaklı bir faiz ödememiz mevcut. Bu az bir para değil. Bu vatandaşın parası, Ordulunun parası, bu Türkiye’deki herkesin ödediği vergiler sonucunda ödenecek bir paradır. 45 milyon söylemesi kolay ama bu para günlük 123 bin 287 TL’ye denk geliyor. Yani Büyükşehir Belediyemiz günlük 123 bin 287 TL faiz ödeyecek. Bu 15 ilçe belediyesinin bütçesinden daha yüksek bir para ve neredeyse 6 ilçenin toplam bütçesi kadar bir tutar” diye konuştu.


Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

Yayın Akışı