CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, CHP'nin 96. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Haber Tarih : 09/09/2019
Toplam Okunma : 89


CHP'nin 96. kuruluş yıldönümünü kutlayan CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, "CHP, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin yılmaz savunucusu, Atamızın gösterdiği“çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkma” hedefine ulaşma yolundaki örgütlü hareketidir” dedi.

Ülke yönetimi konusunda yegane hazırlıklı partinin CHP olduğuna değinen Maral; "Partimiz ilk genel seçimlerde Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacak, TBMM’de çoğunluğu elde edecek, iktidar olacak ve Türkiye’nin çağdaşlaşma ve uygarlık yolundaki yürüyüşünü tamamlayacaktır." ifadelerinde bulundu.

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. kuruluş yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

-“Atamızın gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkma” yolundaki örgütlü hareketidir”-

Başkan Maral, CHP'nin 96. Kuruluş Yıldönümünü, büyük bir gururla kutladıklarını belirterek; "Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “iki büyük eserimden biridir” dediği Cumhuriyet Halk Partisi; Kuva-i Milliye’nin ve Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamıdır. Milletimizin emperyalizme karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nda, savaş meydanlarında kurulan CHP, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin yılmaz savunucusudur. Ulusumuzun, Atamızın gösterdiği“çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkma” hedefine ulaşma yolundaki örgütlü hareketidir” dedi.

Kurtuluş ve kuruluşun partisiyiz

Maral mesajında devamla şunları söyledi; “Kurtuluş ve Kuruluş dönemlerinde olduğu gibi, çok partili dönemde de özellikle 2. Dünya savaşı sonrası değişen dünya düzeninde Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin çok partili sistemin ihtiyaçları olan anayasal düzenlemeler konusunda büyük katkıları olmuştur.

Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağız

Ülke yönetimi konusunda yegane hazırlıklı parti olan Cumhuriyet Halk Partisi ilk Genel seçimlerde Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacak, TBMM’de çoğunluğu elde edecek, iktidar olacak ve Türkiye’nin çağdaşlaşma ve uygarlık yolundaki yürüyüşünü tamamlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluş Yıldönümünü bir kez daha kutluyor, partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, geçmiş dönem görev yapmış genel başkanlarından vefat edenleri rahmetle, yaşayanları saygıyla anıyor. Yine bu yolda şehit düşmüş tüm yoldaşlarımızı ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEPE ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Tepeyolu Sokak No:45 Ünye

( Özel Çakırtepe Hastanesi Yanı ) - 0 452 324 76 06

Yayın Akışı