DEMİRCİ "Karayolu bizim kanayan bir yaramız"

Haber Tarih : 13/01/2020
Toplam Okunma : 233

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, "Yolumuz yılan hikayesine döndü. Bu yolun kaderiyle oynayanlar ve siyaset yapanlar bunun vebali ile öbür tarafa gidecekler, hesabını orada verecekler." dedi


Ünye-Akkuş yolunun kanayan yaraları olduğunu ifade eden Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, "Yolumuz yılan hikayesine döndü. Bu yolun kaderiyle oynayanlar ve siyaset yapanlar bunun vebali ile öbür tarafa gidecekler, hesabını orada verecekler." dedi.

2011 yılında bölünmüş yol olarak yatırım programına alınan mevcut yoldaki çalışmayı, güzergah değişikliği yaparak durduranların faturasını Akkuşluların ödediğine işaret eden İsa Demirci, "8-9 yıldır ne mevcut yolda ne de yeni güzergahta hiç bir çalışmanın olmadığını söyledi.

Bölünmüş yol olarak düşünülen yeni güzergahla mevcut yolun ayrı işlevleri olduğunu belirten Başkan Demirci, "Bölünmüş yol çalışmaları yapılsın o ayrı bir konu. Biz Ünye-Akkuş arasındaki mevcut yolun karayolu standartlarında bir yol olmasını istiyoruz." dedi.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci geçmiş dönemde Akkuş'a biri hariç çok güzel hizmetler getirdiklerini, ancak Ünye-Akkuş arasındaki yol ile ilgili bir çalışma yapılmamış olmasının üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

İsa Demirci, Oney Flash FM'de Haftanın Yorumu Programında Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz'a telefonla bağlanarak Akkuş'la ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Demirci, ilçede yapılan çalışmalarla ilgili verdiği bilgiler kapsamında ulaşım sorununa da değindi.

Yolumuzla oynayanlar bunun vebaliyle öbür tarafa gidecekler

Ünye'den Akkuş'a uzanan yol güzergahı ile ilgili olarak; "Karayolu bizim kanayan yaramız" ifadesini kullanan Demirci; "Biz geçtiğimiz dönem Akkuş’umuza çok güzel hizmetler aldık. Bir tanesi hariç. O da Ünye Akkuş Niksar yolu. Bizim bu yolumuz yılan hikayesine döndü. Bu yolun kaderiyle oynayanlar, bu yolun üzerinde oynayanlar, siyaset yapanlar maalesef bunun vebali ile öbür tarafa gidecekler, hesabını orada verecekler. Onların Bu faturasını Akkuşlu ödüyor. Yani birilerinin çekişmesinden, kavgasından, birilerinin şovlarından faturayı hep Akkuş ödedi, ödüyor." dedi.

Ünye-Akkuş arasında şu anda iki proje var

Başkan Demirci sözlerine şöyle devam etti; "Sayın Cumhurbaşkanımız Ünye Meydan’da ve Ordu stadında yapılan mitinglerde Ünye Akkuş Niksar yolu projesinin bittiğini söyledi. Akkuş Ünye arasında şuanda iki proje var. Bunlardan birisi bölünmüş yol. Adana’dan başlayıp, Sivas’tan, Tokat üzerinden ki şuan Niksar’a gelmek üzere olan bu yolun ucu Ünye’ye inecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bahsettiği, bitti dediği yol işte bu yol. Tasarruf tedbirleri, yaşanan ekonomik krizler dolayısıyla 2019 yılında bu yol çalışmalarında bir ilerleme kaydedilemedi. Bölünmüş yol yapılsın. O büyük bir proje ve şehirler arası, bölgeler arası bir transit bir yol. Ancak bölünmüş yoldan küçük yerleşim bölgelerine giriş, çıkış imkanı olmaz.

Biz mevcut yolda çalışma başlattık

Bu nedenle biz geçen dönem Ünye Akkuş Niksar Belediye ve ilçe başkanları ile birlikte bir süreç başlattık. Mevcut karayolu üzerinde bir çalışma yapalım, dedik. Bizim bu güzergahımız üzerinde yerleşim yerleri var. Bir çok yerleşim yerine bağlantı yolları var. Nüfus yoğunluğu var. Dolayısıyla bizim için esas olan ve acil olan mevcut karayolumuz üzerinde çalışma yapılmasıdır. Bu yolumuzda keskin virajların kaldırılması, tırmanma şeritlerinin yapılması, kısacası yolumuzun karayolları standardına kavuşturulması bizim ulaşım adına öncelikli sorunumuz. Bu olsa bizim ulaşım sorunumuz çözülüyor. Biz 3 ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanları olarak yolumuzla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buranın da projesi yapıldı. 2020 yatırım programında Akkuş’tan Yenikent’e kadar olan kısmın kamulaştırmasının da onaylandığını biliyorum. Yatırım programları bugünlerde netleşecek, orada göreceğiz inşallah.

Fatura Akkuşa çıktı, Akkuşlu ödüyor

Atalarımızın çatal kazık yere batmaz diye bir sözü vardır. 2011 yılı aslında bizim için dönüm noktası oldu. 2011 yılında mevcut güzergah üzerinde bölünmüş bir yol projesi hazırken, buranın yapılması gerekirken o zamanki siyasi büyüğümüz, bu çalışmayı durdurdu, güzergah değişikliğine gitti. Şuradan gitsin, buradan gitsin, denildi ve iş çatallaştı. Dolayısıyla yeni bir güzergah gündeme girdi. Yıl 2019-2020 oldu. Aradan 8-9 yıl geçti, ama yolun ikisi de yapılmadı. Bari biri yapılsaydı da biri gecikseydi, anlardık. Ama ikisi de yapılmadı. Faturayı kim ödedi. Faturayı Ünyeli ödemedi, Niksarlı ödemedi. Akkuşlu ödüyor. Yol yapılmadığı, insanların ulaşım sorunları çözülmediği sürece insanları yukarıda tutamıyoruz. İnsanlar ulaşım, sağlık, eğitim diyor, evini, köyünü terk ediyor, gidiyor. İşte biz bu konuda böylesine mağduruz, muzdaribiz. Akkuş Ünye yolu maalesef siyasi çekişmelere kurban gitmiş bir yoldur.

 ÜNYE KENT GAZETESİ

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : KUZEY ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar sokak No:21 /4 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 18 00

Yayın Akışı