GÜLER "Yunus Emre bizim moral ve şifa kaynağımız"

Haber Tarih : 23/05/2019
Toplam Okunma : 118

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Ünye'de türbesi olan Yunus Emre'nin Ordu ilinin çok önemli bir değeri olduğunu belirterek; "Yunus Emre bizim moral ve şifa kaynağımız" dedi.


Hilmi Güler; Yunus Emre Türbesi'ni daha cazip hale getirmek ve yapılan ziyaretleri artırmak için türbe civarında yapılması gerekenlerle ilgili Büyükşehir Belediyesi'ne düşen ne varsa yapılacağını söyledi.

Güler; Türbe'ye ulaşımı kolaylaştırmak ve günün her saati gidilmesini sağlamak üzere başlatılan dolmuş hattı çalışmalarını tez zamanda bitirip hizmete sokacaklarını söyledi.

Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan, Yunus Emre Türbesi'ne alakaları ve destekleri için Hilmi Güler'e teşekkür ederek; hep birlikte Yunus Emre'yi Ünye'den dünyaya taşımak istediklerini söyledi.

Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan ve dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'i ziyaret etti. 21 Nisan salı gecesi saat 23'de gerçekleşen ziyarette Dernek Başkanı Yaşar Argan yeni görevinde hayırlı olsun temennilerini ifade ettiği Hilmi Güler'e, Ünye'deki Yunus Emre Türbesi hakkında bilgi vererek derneğin yürüttüğü çalışmaları anlattı.

En çok ziyaret Ünye'deki Yunus Emre'ye

Argan; konuşmasına şöyle devam etti; "Biz diğer Yunus Emre makam ve türbelerini de ziyaret ettik. Gördük ki en çok ziyaret edilen Yunus Emre makamı Ünye'de. Biz de bu gerçekten hareketle dernek olarak burayı daha cazip hale getirmek, ziyaretçi sayısını daha da artırmak için sürekli bir çalışma içindeyiz.

Yol hazır, dolmuş hattı hizmete girmeli

Yol sorunumuz vardı, Büyükşehir Belediyemiz yolumuzu yaptı, ulaşımı rahatlattı. Şimdi artık sıra dolmuş hattında. Burası için şu anda en acil ihtiyaç dolmuş hizmeti. Bunun için başlattığımız çalışmanın bir an önce bitmesini talep ediyoruz.

Sosyal tesis olmadan ziyaretçilere hizmet yapılamıyor

Burada bir diğer ihtiyaç sosyal tesis. Sosyal tesis olmadan gelen ziyaretçilere yeterli hizmet yapılamıyor. Bu konuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Büyükşehir Belediyemizden bu konuda da destek istiyoruz.

Çalışmalar vakıf üzerinden yürütülmeli

Biz buradaki çalışmalarımızı bu zamana kadar dernek üzerinden götürdük. Ancak buradaki çalışmaları ve hizmeti daha üst seviyeye taşımak için vakıf gerekiyor. Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde Yunus Emre Vakfı'nın da bir an önce kurulması gerektiğini düşünüyoruz.

Yunus Emre bizlerin moral ve şifa kaynağı

Yunus Emre ile ilgili seçilmesinin hemen ardından Yunus Emre'yi Anma Programı'nın gerçekleştiğini, programını çok beğendiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler; Yunus Emre'nin Ordu ilinin çok önemli bir değeri olduğunu belirterek; "Yunus Emre bizim moral ve şifa kaynağımız" dedi.

Ne yapılması gerekiyorsa yapılacak

"Yunus Emre Türbesi ve çevresi için olsun, buraya yapılan ziyaretleri daha cazip hale getirmek ve artırmak için olsun üstümüze ne düşüyorsa yapacağız." ifadelerinde bulunan Güler şöyle devam etti; "Dolmuş hattı çalışmalarını bitirelim, bir an önce hizmete açalım. Sosyal tesisin bir an önce yapılması ve ziyaretçilere hizmet vermesi için Büyükşehir Belediyesi çalışma başlatacak. Vakıf kuruluşu gerçekleşsin, hizmetleri daha kurumsal ve kalıcı hale getirmek için vakıf önemli. Yunus Emre Ünyemiz için, Ordumuz için, bölgemiz için, ülkemiz için tüm insanlık için çok büyük değer. Böyle bir değere karşı ne görevimiz varsa harfiyen yerine getirilecek."

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : CAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak No:22/B Ünye

( Eski Pazar Yeri - Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 543 323 95 72

GÜNDÜZ-GECE : GÜVENAY ECZANESİ

Orta Yılmazlar Mahallesi Türbe Caddesi No:2/B Ünye

( Yalı Mevki ) - 0 452 324 73 24

Yayın Akışı