Gürcistan Büyükelçisi Ünye'yi ziyaret etti

Haber Tarih : 08/08/2019
Toplam Okunma : 166

Karadeniz bölgesinde bulunan Gürcistan Ankara Büyükelçisi George Janjgava Ünye’ye de gelerek bazı ziyaretlerde bulundu.


Ünye'ye gelen Gürcistan Ankara Büyükelçisi George Janjgava’nın ilk ziyareti Ünye Acara Gürcü Dostluk ve Kültür Derneği oldu. Dernek’te Ünye’de yaşayan Gürcülerle bir araya gelen Janjgava, Gürcülerin sorunlarını bildiğini, bunların giderilmesi için Gürcistan Devleti ile görüşmeler sağladığını söyledi.

Ardından Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’i ziyaret eden Büyükelçi Janjgava, son olarak Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı ziyaret etti ve Ünye’den ayrıldı.

Ünye’ye daha önce de geldiğini söyleyen Gürcistan Ankara Büyükelçisi George Janjgava, “Ünye’ye, Fatsa’ya birkaç defa gelmiştim. Ordu’da yapılan zirve için çok mutluyum. Gürcistan Çevre ve Tarım Bakanı, Azerbaycan Tarım Bakanı ve Türkiye Tarım ve Orman Bakanı fındık için bir araya geldi. Fındık için üçlü iş birliği başladı.”dedi.

Kökeni Gürcü olan Türk vatandaşları bizim için önemli

Kökeni Gürcü olan Türk vatandaşlarının kendileri için önemli olduğunu ifade eden Janjgava, “Ben 9 ay önce Ankara Büyükelçisi olarak göreve başladım. Bizim ev, sizin ev. Sorunlar var ben biliyorum. Özellikle çifte vatandaşlık ve Gürcü kanalları ile ilgili sorunlar var. Siyasi ve politik olarak iki ülke arasında sorun yok. Türkiye ve Gürcistan stratejik ortak ülkeler. Bizim içinde kökeni Gürcü olan Türk vatandaşları çok önemli. Ama ilk önce Türk vatandaşlığı sonra köken, biz öyle kabul ediyoruz.”diye konuştu.

Ünye Acara Gürcü Dostluk ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Harun Tavlı ise ziyarette, “Sizi Ünye’de görmekten gurur ve onur duyduk. Zaten çok zamandan beri bekliyorduk. Zamanınız olduğunda her zaman bekleriz. Biz biliyoruz ki burada Gürcistan olarak bizim temsilcimizsiniz. Her zaman yanımızda olduğunuzu biliyoruz.” dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : YASEMİN ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:136 Ünye

( Eski Makro Market Karşısı ) - 0 452 323 52 65

Yayın Akışı