İYİ PARTİ "SÖZ VATANDAŞ'DA" BU HAFTA OTO YIKAMA ESNAFI ADEM TÜRKÖZ'Ü DİNLEDİ.

Haber Tarih : 13/10/2020
Toplam Okunma : 434


‘’Son 1 yıl içinde Enflasyonun kötü gidişatı ile dolar’ın aşırı hızlı artışı Esnafımızı çok güç durumda bıraktı’’ diyen İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Feryal ÇUHACI’ bu hafta Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Servet ZEREN ile birlikte Oto Yıkama ve Göçük Düzeltme işi yapan Esnaf Adem TÜRKÖZ’ e söz verdi.

Son altı 7 ay ay içerisinde Oto Yıkama ürünlerine yüzde yüze yakın zam geldiğini belirten 29 yaşındaki Oto Yıkama Ve Göçük Düzeltme işi yapan Esnaf Adem TÜRKÖZ açıklamasında, ‘’son altı yedi ay içerisinde aldığımız malzemelerde fahiş zamlar var.

Örneğin, 165 tl ye aldığım bir Oto Köpüğü şuan itibari ile 320 tl oldu. Onun yanı sıra elektrik ve suya yapılan aşırı zamlardan dolayı da belimiz bükülmüş durumda, şu anda aylık 1.500 ila 200 tl arası ayrı ayrı elektrik ve su parası gelmekte, bu kadar kısa zamanda ki aşırı zamları müşteriye yansıtamıyoruz yansıtmaya kalktığımızda müşterilerimiz de gelmekte zorlanıyor. 

Esnafa destek kredisi açıldı fakat bu krediden herkes faydalanamadı, herkese geçerli olmadı. Biz bu krediyi alamadık. Burada bir eşitsizlik vardı bize çıkmadı.

Bu pandemi sürecinde siftah yapmadan dükkan kapattığımız çok zamanımız oldu, benim yanımda beş tane çalışan işçi var. Ben iş yapamadığımda işçi çıkarmaya gitmek zorunda kalacağım. Ben şunu belirtmek istiyorum ben bir babayım, benim bir kız çocuğum var ve yeri geliyor ki ben kızıma mama alamayacak zamana geliyorum, 60 tl ye aldığım bir mama son bir yıl içerisinde 120 tl ye kadar çıktı, 45 tl lik bir bebek bezi 75 – 80 tl ye kadar çıktı bu zamlar nereye kadar gidecek ne yapacağımızı ne edeceğimizi bilemez hale geldik bununla ilgili bir çözüm bekliyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

Yayın Akışı