Kılıç "Ünye huzur bulduğum yer…”

Haber Tarih : 02/08/2019
Toplam Okunma : 214

Gençlik yıllarında Ünye’ye sık sık geldiğini söyleyen Terme Belediye Başkanı Av. Ali Kılıç, "Ünye deyince aklınıza ne geliyor?" sorusuna, hiç düşünmeden “Ünye benim için huzur bulduğum yer” dedi


Ünye ve Terme'nin ayrılmaz iki komşu ilçe olduğunu ifade eden Başkan Kılıç, OSB başta olmak üzere bazı yatırımların birlikte yapılabileceğine işaret etti.

2014 yılında Terme Ak Parti İlçe Başkanlığı yapan 31 Mart 2019 seçimlerinde Ak Parti’den Belediye Başkan Adayı olan ve seçilen Ali Kılıç'la, Ünye’den ziyaretine gelen gazeteciler Terme ve Ünye siyaseti üzerine görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Ali Kılıç, Canik Gazeteciler Derneği Başkanı, Ünye Kent Gazetesi Sahibi Ali Öztürk ve Radyo Yayıncılar Derneği Başkanı Flaş Radyo Sahibi Hakan Korkmaz ile yaptığı görüşmede Terme’deki çalışmalarını, Ünye’ye bakışını ve hedeflerini dile getirdi.

Ziyarette Terme Belediye Başkanı Av. Ali Kılıç’a Belediye Encümen Üyeleri de eşlik etti. . Görüşmelerde Terme ve Ünye siyaseti , yapılması düşünülen çalışmalar, OSB ve turizm açısından gerekenler başta olmak üzere bir çok konu paylaşıldı.

Terme ile Ünye ayrılmaz iki komşu şehir...

Terme Belediye Başkanı Av. Ali Kılıç görüşmede Ünye ve Terme’nin ayrılmaz iki komşu şehir olduğunu belirterek “Ünye için önemli olan Organize Sanayi Bölgesi çalışmasını, biz de Terme olarak burada yapıyoruz. Bizim Organize Sanayi Bölgesi için düşündüğümüz alan Sakarlı Bölgesi’nde ormanlık vasfını yitirmiş olan 1500 dönümlük alan. Bu alan şu anda festival yapılan alanın arka tarafı, aynı zamanda bir o kadar da rezerv alanı mevcut. Ayrıca buranın fuar alanı olarak değerlendirilmesine de sıcak bakıyoruz. Dolayısıyla alanın ne olarak kullanılabileceği ile ilgili çalışma yapacağız. ” dedi.

Ünye huzur bulduğum yer

Ziyaret sırasında; "Ünye deyince aklınıza ne geliyor?" sorusu üzerine yüzünde gülümseme beliren Başkan Kılıç “ Ünye benim huzur bulduğum ve mutlu olduğum bir şehir. Gençlik yıllarımda sık sık arkadaşlarımızla Ünye’ye kaçamaklar yapardık. Orada gerçekten huzur bulurdum. Mutlu olurdum. Hatta annem Ünye için demiştir ki –Ünye’ye indiğinde kendini sanki Ege'deki turistik bir ilçeye inmiş gibi hissedersin.- Aynen öyle bir şehir. Çok kültürlü, huzur veren bir şehir” dedi.

Yatırımlar gitmesin, kalsın...

OMW’nin Termeden ayrılacağı sorusu üzerine ise “OMW’nin yapılışını çok hatırlamıyorum. Ya öğrencilik yada avukatlık yaptığım dönemde yapıldı. Neden engel olunmadı yada ne oldu bilmiyorum. Ancak ben memlekete yapılan yatırım ve istihdamı önemsiyorum. OMW ve Kastamonu Entegre bizim için önemli kurumlar. En kıtlık anda bile bakınız Kastamonu Entegre 60 Milyon Euroluk yatırım yapmayı düşünüyor. Bunu çok önemsiyoruz. Ülke ekonomisine büyük bir katkı olduğu kadar, çok büyük bir istihdam gerçekleştiriliyor. Biz kendilerine müteşekkiriz. Bu tür kurumların buradan ayrılmasını istemiyoruz. Tam tersi daha da büyüsünler, sayıları artsın istiyoruz.” dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı