Kıran, 2 Bakan Yardımcısı ve 10 Büyükelçi ile Ünye’yi ziyaret etti.

Haber Tarih : 09/08/2019
Toplam Okunma : 213

11. Büyükelçiler toplantısı için Samsun’da bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, toplantının ardından 2 Bakan Yardımcısı ve 10 Büyükelçi ile Ünye’yi ziyaret etti.


11. Büyükelçiler toplantısı için Samsun’da bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, toplantının ardından 2 Bakan Yardımcısı ve 10 Büyükelçi ile Ünye’yi ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı ve Büyükelçilere Ünye'nin yerli dondurmasını ikram eden Kıran, Ünye'de güzel bir an geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kıran; 11. Büyükelçiler konferansı kapsamında Samsun’da oldukları sırada Ünye'ye ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek; "Ünye'mizin güzelliği her zaman olduğu gibi bir kez daha herkesi büyüledi." dedi.

Ünye tarihinde ilk kez 10 Büyükelçi bir arada Ünye ziyareti gerçekleştirdi. Dışişleri Bakan Yardımcısı Ünyeli Yavuz Selim Kıran,11. Büyükelçiler toplantısı için geldiği Samsun’da toplantının ardından Dışişleri Bakan Yardımcıları Faruk Kaymakcı ve Sedat Önal ile 10 Büyükelçiyle birlikte Ünye’ye geldi

Kıran’ın Ünye ziyareti Dışişleri Bakan Yardımcıları Faruk Kaymakcı ve Sedat Önal ile birlikte Letonya Büyükelçisi Gülsun Erkul, Türkiye Finlandiya Büyükelçisi Vakur Erkul, Türkiye Gine Büyükelçisi Hilmi Ege Türemen, Türkiye Litvanya Büyükelçisi Gökhan Turan, Büyükelçi Ahmet Rıza Demirer Afrika Genel Müdürü, Türkiye Güneysu Büyükelçisi Tuğrul Biltekin, Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdür Yardımcıları Emre Gönansay, Erkan Aytun, Türkiye Benin Büyükelçisi Onur Özçeri, Türkiye İsviçre Bern Büyük Elçisi İlhan Saygılı, Türkiye Bulgaristan Büyükelçisi Hasan Ulusoy, Türkiye Özbekistan Büyükelçisi Başar Şen, Türkiye Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Türkiye Atina Büyükelçisi Burak Özügergin, Büyükelçi Selçuk Ünal ve Türkiye Zambia Büyükelçisi Hakan Kıvanç’ın katılımıyla gerçekleşti.

Kıran, misafirleriyle birlikte sahilde bir restoranda oturarak dondurma ikram etti.

Ünye ziyaretini değerlendiren Bakan Yardımcısı Kıran, şunları söyledi:

“Bu yıl ki Büyükelçiler toplantımız "Sahada ve Masada Güçlü Diplomasi" temasını taşıyordu. İstiklal mücadelemizin 100. yılı anısına bu yıl konferansımızın bir gününü Samsun’da geçirmek istedik. Sayın Bakanımız ile birlikte Milletvekillerimiz, bütün siyasi parti temsilcilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte Samsun’daki programlarımızı tamamladıktan sonra Bakan Yardımcılarımıza ve Büyükelçilerimize Ünye’de bir dondurma yiyelim dedim. Sağ olsunlar kırmadılar. Büyükelçilerimiz Ünye’mizi şereflendirdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ünye’mizde gerçekten önemli bir anı yaşıyor. Bu vesile ile Yüzüncü Yıl dondurmasını da tatmış olduk.”

Kıran ve beraberindekiler daha sonra sahil bandından yürüyerek Ünye İskelesi'ne geçti.

Ünye manzarasına hayran kalan büyükelçiler, manzara karşısında hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kıran ve beraberindekiler kendilerine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla sohbet etti.

Ünye turu Bakırcılar Çarşısı ve Kadılar Yokuşu gezisiyle devam ederken, bakırcı ustalarıyla sohbet eden büyükelçiler cezve başta olmak üzere bakır eşyalar satın aldı.

Heyet daha sonra Ünye’den ayrılarak Samsun’da havaalanına hareket etti.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı