OSB'de sorun yok..

Haber Tarih : 07/05/2019
Toplam Okunma : 296


Meclis Toplantısında, 2018 yılı itibariyle belediyenin borcunun toplam 112 Milyon 606 Bin 529 Lira olurken, alacağı ise 23 Milyon 764 Bin 791 Lira olduğu belirtildi.

Tavlı, Ünye Kültür Merkezi ihalesinin iptal edilmediğini, tasarruf tedbirleri kapsamında durdurulduğunu, Bakanlıkla görüşüldüğünü, şartlat oluştuğunda başlayacağını söyledi.

Başkan Tavlı OSB ile ilgili sürecin devam ettiğini ifade ederek, "Seçim öncesi dönemde 4 Milyon 800 bin TL'lik bedel vardı, bu ödendi. Bunun ardından 1 Milyon 375 Bin TL'lik mahkeme süreci tamamlanmış ve ödenmesi gereken süreç vardı. O da Allah razı olsun değerli büyüklerimizin katkılarıyla geçen hafta ödemesi yapıldı. Bundan sonraki sürecin devamı noktasında gayret ediyoruz" dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Belediye Meclis Toplantısı öncesinde Ünye Belediye Meclisinden Orhan Gürel ve Ahmet Şahin’i Belediye Başkan yardımcısı olarak atadığı bilgisini verdi.

Toplantıda 11 gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda imarla ilgili 6 madde görüşülmüş olup maddelerden 3’ü imar komisyonuna havale edildi, 2’si detaylı incelenmek üzere bir dahaki Meclis'e ertelenirken bir tanesi ret edildi.

Gündemde görüşülen maddelerde Güzel Yalı Mahallesi Yalı Sokak’ta bulunana alanın ve Ünye Dikilitaş Restorant’ın içkili yerler krokisine eklenmesi konusu görüşüldü. Buna göre Güzel Yalı mevkisindeki alanın içki yerler krokisine eklenmesi ret edilirken, Dikilitaş Restoranın eklenmesi ise içkili yerler belirleme komisyonuna havale edildi.

Gündemde görüşülen bir diğer maddede Ünye Belediye işleyişinin sağlanması amacıyla hazırlanan imza yetkileri yönergesi görüşülerek kabul edildi.

Gündemde görüşülen bir diğer maddede Tarihi Kentler Birliği Meclisi'ne Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile birlikte Zeynep Yazıcı oy çokluğu ile seçildi.

Borç; 112 Milyon 606 Bin 529 TL

Gündemde görüşülen son maddede ise 2018 yılı kesin hesabı görüşülerek meclise bilgi verildi. Ünye Belediye Meclisi'nde belediyenin borçları ve alacakları da açıklandı. Buna göre 2018 yılı itibariyle belediyenin toplam borcu toplam 112 Milyon 606 Bin 529 Lira olurken alacağı ise 23 Milyon 764 Bin 791 Lira olduğu belirtildi.

Kültür Merkezi ihalesi iptal edilmedi

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Ankara temaslarında Kültür Merkezi ile ilgili Kültür Bakanıyla görüştüğünü ifade ederek, "tasarruf tedbirleri nedeniyle kültür merkezimizin ihale süreci durdurulmuştu. İhalenin iptal edilmediğini öğrendik. Bakanımız orta vadede kültür merkezinin yapılacağını ifade etti. Tasarruf tedbirlerinin açılmasıyla Ünye'ye kültür merkezi kazandırmış olacağız " dedi.

OSB'de sorun yok..

Başkan Tavlı OSB ile ilgili sürecin devam ettiğini ifade ederek, "seçim öncesi dönemde 4 Milyon 800 bin TL'lik bedel vardı, bu ödendi. Bunun ardından 1 Milyon 375 Bin TL'lik mahkeme süreci tamamlanmış ve ödenmesi gereken süreç vardı. O da Allah razı olsun değerli büyüklerimizin katkılarıyla geçen hafta ödemesi yapıldı. Bundan sonraki sürecin devamı noktasında gayret ediyoruz" dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : CAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak No:22/B Ünye

( Eski Pazar Yeri - Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 543 323 95 72

GÜNDÜZ-GECE : GÜVENAY ECZANESİ

Orta Yılmazlar Mahallesi Türbe Caddesi No:2/B Ünye

( Yalı Mevki ) - 0 452 324 73 24

Yayın Akışı