Torun, “Sen devletin valisi olamazsın”

Haber Tarih : 07/06/2019
Toplam Okunma : 121

Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Teşkilatı'nda düzenlenen programa Ordu-Giresun Havalimanı'nda yaşanan VIP sorunu damga vurdu.


Bayramlaşma programında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun 5 Haziran tarihinde yaşanan olaylarla ilgili Ordu Valisi Seddar Yavuz'u sorumlu tuttu.

Seyit Torun Ordu Valisi Seddar Yavuz için, “Kendini Ordu Valisi zanneden ama aslında sadece rozetsiz AKP İl Başkanı” ifadesini kullanarak. "Sen gel devletin valisi olamazsın." dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Ordu-Giresun Havalimanı'nda VIP salonuna alınmaması ve düzenlenen mitingin sonlandırılması talimatı ile ilgili olarak açıklamada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu milletvekili Seyit Torun; olaylardan Vali Seddar Yavuz'u sorumlu tuttu.

Torun, CHP Ünye Teşkilatı'nın düzenlediği bayramlaşma programında yaptığı konuşmasında Vali Yavuz'u sert bir dille eleştirerek; “Kendini Ordu Valisi zanneden ama aslında sadece rozetsiz AKP İl Başkanı” ifadesini kullandı.

Aldıkları talimat üzerine mitingi sonlandırma uyarısı yaptılar

Torun, konuşmasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “ 6 Haziran tarihinde Ordu, Giresun ve Tabzon’da erkeği, kadını, yaşlısı genci sokağa dökülmüş ve insanlar bu anlamda o sevgi, ilgilerini ve beklentilerini bir şekilde ifade ettiler. Ama aynı gün bir şey daha oldu. Kendini Ordu Valisi zanneden ama aslında sadece rozetsiz AKP İl Başkanı, aldığı talimat üzerine mitingi sonlandırmamız uyarısında bulundular. Ardından Vali’nin aldığı siyasi talimatla, çevik kuvveti de önümüze dizerek maalesef VIP’den uçuşumuzu engellediler.”

Sen devletin valisi olamazsın

Sayın Vali sen nereye gelirsen gel, devletin valisi olamazsın. Sen olsan olsan rozetsiz AKP İl Başkanı olursun. Ve şimdi kendisini Vali zanneden rozetsiz İl başkanı maalesef olayları saptırarak, aldığı talimatla bunu başka bir tarafa çekmeye çalışıyor. Bunu kabul etmek mümkün değil. Ekrem İmamoğlu bugüne kadar oluşturduğu dil ve bakış açısı hep kucaklayan, hep birleştiren, hep bir hoşgörü içinde oldu. Ekrem İmamoğlu bizim misafirimizdi. Bizde misafir çok önemlidir. Saygı ile karşılanır, saygı ile de uğurlanır. Ama bunlarda edep olmadığı için kedilerinde partizanlık hat safhaya çıktığı için orada misafirimize karşı saygısızlık gösterdiler. O Vali’de bir gün o yerden tayin olur. O zannediyor ki ben böyle yaparsam beni çok daha büyük yerlere getirirler. Sayın Vali sen nereye gelirsen gel evletin Valisi olamazsın. Sen olsan olsan gittiğin yerde de rozetsiz AKP İl Başkanı olursun. Başka bir şey olamazsın.”

O VIP'ten kimlerin geçtiğini biliyoruz

Torun konuşmasını şu şekilde sonlandırdı, “Biz o VIP’den hangi ilçe başkanlarının geçtiğini, hangi sıfatsız hiçbir unvanı olmayan, geçiş hakkı olmayan, AK Partili olduğu için geçen bir çok kişiyi biliyoruz. Bu tamamen bittiklerinin işaretidir."

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

Yayın Akışı