ÜNYE BELEDİYESİ’NE, TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN ÖDÜL

Haber Tarih : 29/09/2020
Toplam Okunma : 479

Ünye Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen, “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma ve Uygulamalarını Özendirme” yarışmasında, ilçedeki tarihi ve kültürel mirasların korunması çalışmalarından dolayı başarı ödülüne layık görüldü.


Ünye Belediyesi, ilçedeki tarihi ve kültürel mirasların geleceğe taşınmasına yönelik yaptığı çalışmalardan dolayı Tarihi Kentler Birliği tarafından başarı ödülüne layık görüldü.

Başarı ödülü, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ve Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’inde katıldığı İstanbul’da düzenlenen Tarihi Kentler Birliği 2. Olağan Meclis Toplantısı’nda Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya tevdi edildi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı kendilerini ödüle layık gören Tarihi Kentler Birliği jüri üyelerine teşekkür ederek, “Tarihi miraslarımızı turizme kazandırmaya yönelik çalışmalarımız sürecek.” dedi.

-“Tarihimize sahip çıkmaya devam edeceğiz”-

Ünye’nin köklü bir tarihe sahip olduğunu ifaden Başkan Tavlı, “İlçemizin tarihinin gün yüzüne çıkartılması ve geleceğe taşınması için ne gerekiyorsa yapacağız. Kalede dehliz temizliği ve Kefeli Han’da restorasyon çalışmaları sürüyor. Sokak sağlıklaştırmalarının devam etmesi için girişimlerde bulunduk. Diğer taraftan Günpınarı Mahallemizde kaybolmaya yüz tutmuş Aloğlu Değirmeni olarak bilinen 3 taş değirmeninin kamulaştırmasında sona geldik. Kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından burada yapılacak çalışmayla tarihi değirmen turizme kazandırılacak. DOKA’dan aldığımız yeni hibe ile sürdürülebilir turizm adına yeni bir destinasyon alanı kazanmış olacağız. Kısacası, ilçemizin tarihi ve kültürel dokusunu koruyup, geleceğe aktarılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

Yayın Akışı