Ünye'de altı ay içinde mucize!...

Haber Tarih : 23/05/2019
Toplam Okunma : 145

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler, "Ünye hazır olsun, önümüzdeki altı ay içinde bu ilçemizde büyük bir mucize gerçekleşecek." dedi.


Büyükşehir hizmetlerinde çok iddialı olduklarını belirten ve bu iddialarının büyük iddialar olduğuna dikkat çeken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler, "Ünye hazır olsun, önümüzdeki altı ay içinde bu ilçemizde büyük bir mucize gerçekleşecek." dedi.

Hilmi Güler, Ünye için düşündükleri projelerin Akdeniz'den Ünye'ye, Ünye'den Akdeniz'e ulaştığını ifade ederek, Ünye Konteynır Limanı projesinin olmazsa olmaz proje olduğunu, bu Ünye'yi, Ordu'yu uluslararası alana taşıyacağını söyledi.

Ünye'nin Akdeniz'den Karadeniz ülkelerine giden yol üzerinde bulunmasının çok önemli olduğunu ifade eden Güler; bu yolun sadece kara yolu olarak değil demiryolu olarak ta düşünülmesi gerektiğin belirtti.

Başkan Güler; Ünye'nin Rusya'dan gelen doğalgaz hattı girişinde bir nokta olduğuna dikkat çekerek; önümüzdeki dönem doğalgaz hat çalışmalarının buna göre düşünüldüğünü ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, Ünye'nin tarım, hayvancılık, sanayi, turizm alanında yapılacak her projeye uygun olduğunu, bunun içinde para kazanan projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler, Ünye ile ilgili ifade ettiği çalışma ve hizmetler konusunda kendisini ziyaret eden Ünye Yunus Emre Derneği yöneticilerine anlattı.

Altı ay içinde mucize...

Ziyaret sırasında yaptığı açıklamalarında çok dikkat çekici bir ifade kullanan Hilmi Güler; Büyükşehir hizmetlerinde ileri derecede iddialı olduklarını bu iddialarının da büyük iddialar olduğunu belirterek; "Ordu’da mucizeler yaratacağız. Ünye hazır olsun, önümüzdeki altı ay içinde bu ilçemizde büyük bir mucize gerçekleşecek." dedi.

Güler açıklamalarında şunları belirtti; "Biz bu işe hazırlıklı geldik. Projelerimizle geldik. Ayrıca yeni durum ve gelişmelere göre yeni çalışmalar yapıyor, projeler geliştiriyoruz. Kısa zaman içinde proje uygulamalarımız başlayacak. Ordu'nun her yerinde, Ünye'de hayata geçireceğimiz projeler için sahada olacağız.

Ünye, çok önemli bir geçiş noktası

Ünye için düşündüğümüz proje Ünye'den Akdeniz'e, Akdeniz'den Ünye'ye uzanıyor. Ünye Konteynır Limanı projemiz olmazsa olmaz projemiz. Bu limanla, Ünye'miz, Ordu'muz uluslararası alana taşınacak. Bu limanın karayolu ile desteklenmesi, hatta Mersin'den Ünye'ye demiryolu ile desteklenmesi gerekiyor. Bunlar için çalışacağız.

Ünye, Rusya'nın doğalgaz hattı girişinde

Ayrıca Ünye kuzeyin, Rusya'nın doğalgaz dağıtım girişinde bulunuyor. Bu nedenle önümüzdeki dönem doğalgaz hattı çalışmalarının da Ünye girişine göre planlandığını söyleyebilirim. Ünye gelecek dönemde doğalgaz toplama ve dağıtım merkezi olacak.

Ünye her yatırıma uygun...

Ünye tarım, hayvancılık, sanayi, turizm alanında yapılacak her projeye uygun bir ilçemiz. Burada bu alanlarla ilgili her türlü yatırım yapma avantajları var. Bu alanlarla ilgili projelerimizi gerek Büyükşehir gerekse yatırımcılar aracılığı ile hayata geçireceğiz. Yatırımcılar davet ediyor, görüşüyoruz, büyük firma, mağaza ve işletme sahiplerini davet ediyor görüşüyoruz. Onlara yatırım taleplerimiz oluyor, olumlu cevaplar alıyoruz.

5 yıl sonra gelişmiş, mutlu Ordu...

İlimizin ihtiyacı çok ama bunlar giderilemez ihtiyaçlar değil. Para gerekiyor ama biz para sıkıntısını bu alandaki projelerimizle aşacağız. Ordu ili beş yıl sonra parmakla gösterilen gelişmiş, zengin, mutlu insanların yaşadığı bir olacak. Bu sözün altını çizerek söylüyorum." 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DURAK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:37/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 62 62

GÜNDÜZ-GECE : GERÇEKER ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:18/A Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 310 13 33

Yayın Akışı