“Amatör Spor Kulüpleri Haftası”

Haber Tarih : 07/10/2019
Toplam Okunma : 81


Etkinlik ilçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü önünden başlayıp, Akkuş Niksar caddesi ve Ünye Belediye Caddesinden devam eden ve Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüşle başladı.

Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda Dünya Çocuklar ve Gençler Muaythai Şampiyonası’nda Dünya birincisi olan İmam Hatip Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Bahri Sefa Temiz ile Dünya ikincisi olan İlayda Veisoğlu’na Ordu İl Spor Müdürü Mustafa Genç ve Ünye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu çiçek takdim etti.

Program ardından Ordu İl Spor Müdürü Mustafa Genç ve Ünye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu’nun konuşması ile sona erdi.

Ünye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu konuşmasında, “Amatör Spor Kulüpleri Haftası’na denk gelen bizi, ülkemizi, ilimizi ve ilçemizi gururlandıran Antalya2da 64 ülkenin katılımı ile yapılan organizasyonda Muay Thai branşında bir sporcu Dünya birincisi, diğer sporcumuz ise Dünya ikincisi oldu. Sporcularımızı antrenör ve velilerimizi kutluyorum. Bundan sonra da bütün sporcularımızın önce anne, baba, vatan değerlerini öncelikle kendi ruhlarına katmak şartı ile spor hayatlarında başarılar diliyorum.”dedi.

Ordu İl Spor Müdürü Mustafa Genç, “Bu ülkenin yükünü taşıyan amatör sporcular, amatör kulüpler, gençliğimize yön veren onlara sosyal-kültürel aktivitelerde bulunduran, sokaktaki tehlikelerden uzak tutan kişiler amatör kulüplerimiz, amatör antrenörlerimiz, bu amatör ruhla çalışan herkes var ki bugünü ilimizin her yerinde kutlayabiliyoruz. Özellikle Ünye’mizde 4 yılda Ünye ilçe Müdürlüğümüz ile birlikte Kaymakam ve Belediye Başkanımızın desteğini alarak bir çok branşta Ünye’deki spor faaliyetlerini aktivite ettik. Yeni yeni branşlar başladı. Yine bu mutlu günde özellikle Muay Thai Dünya Şampiyonasında ilimize, ilçemize madalya kazandıran sporcularımızı yürekten tebrik ediyorum. Orada İstiklal Marşı’nı tüm Dünya'ya söylettiler, yine orada kürsüye çıkarak Türk bayrağını şansı bir şekilde dalgalandırdılar. Onlar yetiştiren hocalarımızı, yetişmelerinde emeği olan herkesi, anne-babalarını tebrik ediyorum” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı