Feyza Kevser Kurt ile Gülnihal Çarkacı Avrupa ikincisi...

Haber Tarih : 02/05/2019
Toplam Okunma : 187

Moskova'da düzenlenen Avrupa Wushu Kung Fu Şampiyonasında Ünyeli Feyza Kevser Kurt ile Gülnihal Çarkacı Avrupa 2.si olarak gümüş madalya kazandılar.


Rusya'da gerçekleştirilen Avrupa Wushu Kung Fu Şampiyonası'nda mücadele eden Ünyeli milli sporcular Feyza Kevser Kurt ile Gülnihal çarkacı, Avrupa Şampiyonluğu müsabakaları için gittiği Moskova'dan Avrupa İkincisi olarak gümüş madalya kazandılar.

Rusya'nın Başkenti Moskova'da 26 Nisan-02 Mayıs tarihlerinde yapılan şampiyonaya Ünyeli 5 milli sporcu katıldı. Şampiyonada sporculardan Feyza Kevser Kurt ve Gülnihal Çarkacı Avrupa ikincisi olarak Gümüş madalya kazandılar.

Antrenör Veda Tut, yaptığı açıklamada, Avrupa Wushu Kung Fu Federasyonunun düzenlediği 5'inci Gençler Büyükler Avrupa Wushu Kung Fu Şampiyonası'nda Ordulu 5 milli sporcunun da mücadele ettiğini söyledi.

Tut, şampiyonada Ünyeli milli sporculardan büyük kadınlarda Gamzenur Sarı, Feyza Kevser Kurt, genç kadınlarda Gülnihal Çarkacı, Oya Kömürcü ve genç erkeklerde Cemil Eren Akdemir'in mücadele ettiğini aktararak, büyük kadınlarda Feyza Kevser Kurt’un, genç kadınlarda Gülnihal Çarkacı’nın branşlarında ikinci olarak gümüş madalya kazandıklarını ifade etti.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DURAK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:37/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 62 62

GÜNDÜZ-GECE : GERÇEKER ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:18/A Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 310 13 33

Yayın Akışı