Okullararası fikstür belirlendi

Haber Tarih : 02/12/2019
Toplam Okunma : 258

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Ünye, Çaybaşı, İkizce ve Akkuş Grubu Okullararası spor müsabakaları fikstürü belirlendi.


2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Okullararası spor müsabakaları Ünye, Çaybaşı, İkizce ve Akkuş Grubu fikstürlerinin kura çekimi Ünye Gençlik Hizmetleri spor salonunda gerçekleştirildi.

22 kategoride 73 takımın fikstür kuralarının çekilmesinin ardından müsabakalar Aralık ayının ilk haftası başlayacak.

Okullarımızın mutlaka bir alanı ve branşı olmalı

Okul sporlarının önemine değinen Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Her okulumuzun okul sporlarında mutlaka bir alanı, branşı olsun. Her okulda çocukların sporla, resimle, müzikle öne çıktığı alanlar olsun. Bunu diğer branşlarımıza da belirttik. Çocuklarımızın gelişmesi, il, bölge ve Türkiye düzeyinde dereceler alması ve bu alanda kendilerini ispatlayıp başarı elde etmeleri, başarıyı bu yolda elde etmeleri ve tatmaları bizler için çok değerli ve kıymetli. Öğrenciye bir şekilde başarıyı tattırmak istiyoruz. Başarıyı tadan öğrenci bir alanda başarıyı elde ettikten sonra diğer alanlarda başarı elde etme isteği geliyor. Kendine güveni geliyor ve kişilik gelişimi gerçekten çok olumlu etkileniyor.”dedi.

Bu işin sayamayacağımız kadar faydası var

4 ilçeden 22 kategoride 73 takımın fikstür kuralarının çekildiğini ifade eden Tokgöz, “ Bugün Ünye, Çaybaşı, İkizce ve Akkuş ilçeleri için okul sporları kapsamında 22 kategoride 73 takımın kura çelişi yapılacak ve okul sporları kapsamında öğrenciler arasındaki başarının artırılması ile öğrencilerin bir birine sevgisi saygısı, mücadele gücü, kazanıp kaybetme duygusu ve boş zamanı değerlendirme, zararlı alışkanlıklardan korunma gibi sayamayacağımız kadar faydası var. İnşallah kura çekimleri sonrasında yapılacak etkinliklerde birlik ve beraberliği hep beraber sağlayacağız.”diye konuştu.

Çocuklarımızın dışarıdaki zamanlarını doldurmalıyız

Okul sporlarının öğrenciler için önemine değinen Tokgöz şu ifadeleri kullandı, “Bu çalışmalarla çocuğun dışarıdaki zamanına müdahil olacağız. Okul dışındaki zamanına etki edeceğiz. Tabiat boşluk kabul etmiyor. Bu boşluğu biz doldurmadığımızda çocuklar farklı şekilde dolduruyor. Ne mutlu ki böyle fedakar ve özverili bir şekilde çalışan arkadaşlarımız var. İnşallah okul sporlarımız gençlerin gelişimleri için hayırlara vesile olur.”

Sadece yenmeyi değil yenilebilmeyi de öğrenmeliler

Ünye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, “Okul sporlarımızın centilmence, karşılıklı birlik ve beraberlik içinde dayanışarak geçmesini diliyorum. Saha da kazanmakta, kaybetmekte var. Önemli olan kazanmak veya kaybetmek değil. Çocuklar kaybettiğinde de kaybetme duygusunu öğrenmiş olacaklar. Bu konuda öğrencilerimizi hocalarımızın öğrencilerle konuşmasını istiyorum. Bakın bu da var ama bugün kaybetmek yarının kazancı demek bunları anlatmalarını, yenilebilmenin de sabrını öğretmelerini istiyorum” dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

Yayın Akışı