"Sokaklar Bizim" projesi kapsamında malzeme dağıtıldı.

Haber Tarih : 07/05/2019
Toplam Okunma : 178


Ordu'da gençlerin mahallelerde spor aktivitelerinde bulunmasının amaçlandığı "Sokaklar Bizim" projesi kapsamında malzeme dağıtıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca desteklenen ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce hazırlanan proje doğrultusunda, eski sokak sporlarının yeniden hayata geçirilmesi planlanıyor.

Proje çerçevesinde mahalleler arası futbol, basketbol ve boks turnuvaları organize edilerek gençlerin sporla buluşturulması hedefleniyor.

Proje kapsamında Ordu Gençlik Merkezi'nde düzenlenen malzeme dağıtım töreninde konuşan Vali Seddar Yavuz, gençlere yönelik projelere önem verdiklerini söyledi.

Yavuz, gençlerin öz güven kazanması, kendilerini geliştirmesi ve spor aracılığıyla kendisini ifade edebilmesini, aynı zamanda toplumla kucaklaşmasının başka bir yolu olarak da gördüğünü belirterek, "Maalesef giderek içine kapanan, kendini başka yerlerde ifade etmeye çalışan ve tuzaklarla dolu bir dünya ile çevrilmiş durumda gençliğimiz. Dolayısıyla her alanda kendisini ifade edebilen, öz güveni yüksek ve enerjisini doğru yollarla ifade edebilen bir gençlik arzu ediyoruz." dedi.

Sportif faaliyetlerin yanı sıra gençlere yönelik farklı projeler de yürüttüklerini aktaran Yavuz, "Özelikle, Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) Projesi kapsamında bugün itibarıyla 28 bin 500 çocuğumuzla ilgileniyoruz. İşte bugün de 100 gencimizin, yine bu proje kapsamında onların elinden tutarak onların enerjilerini doğru harcamalarını sağlayarak yeni bir projeyle hep beraber karşınızdayız." diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise proje sayesinde unutulmaya yüz tutan mahalleler arası spor etkinliklerini tekrar başlatmış olacaklarını belirtti.

Genç, projeye destek veren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Ordu Valisi Seddar Yavuz ile emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından 100 gence eşofman, ayakkabı, forma gibi malzemeler dağıtıldı.

Vali Yardımcısı Adem Öztürk ile mahalle muhtarlarının da katıldığı etkinlikte, mahalleler arası futbol ve basketbol turnuvalarının fikstür çekimi de gerçekleştirildi.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DURAK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:37/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 62 62

GÜNDÜZ-GECE : GERÇEKER ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:18/A Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 310 13 33

Yayın Akışı